Skocz do zawartości

Witaj na Zyrardow24h.pl - Internetowe Forum Mieszkańców Żyrardowa

Dołącz do naszego grona. To najstarsze, największe i najlepsze forum traktujące o Żyrardowie, na którym masz szansę spędzić sporo czasu i wziąć udział w setkach mądrych i głupich dyskusji. Spędzisz tu wiele niezapomnianych chwil, tych miłych i tych niemiłych. Jedno możemy Ci zagwarantować. Nawet jeśli nie zrobisz sobie tatuażu z naszym logo to zawsze do nas wrócisz - nasze forum jest jak narkotyk, niebezpiecznie uzależnia.

Zarejestruj się już teraz !
Guest Message by DevFuse

- - - - -

nowy market w Żyrardowie

261 odpowiedzi w tym temacie

#141 SZNINKIEL

Kombatant

• Użytkownik
  • 5678 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:29

Wyświetl postUżytkownik CAM-VID dnia 17 czerwiec 2013 - 12:13 napisał

podałem ci prosty przykład funkcjonujacego kilkadziesiąt lat małego sklepu. Gdyby im sie nie opłacało to by sie zwinęli. Proste.

Proste może być nawet to, że ledwo przędą i nie mogą się przekwalifikować - zresztą idź sam się spytaj jak to jest naprawdę.

A propos cen to np. w tym sklepie ten sam syrop klonowy kosztuje dwa razy mniej niż w jednym z "supermarketów".

Może i tak być - ale kto o tym wie. Poza tym w dyskontach jest wiele artykułów i wszystko pod jednym dachem (wygoda).

Skoro dla ciebie liczy sie cena to twój problem. Dla mnie liczy sie jakość. I dlatego, m.in. taki sklep funkcjonuje.

Problemem jest to, że w czasie gdy ludzie nie mają pieniędzy szukają różnych promocji - a tylko supermarkety stać na reklamę.

Do Kluski nie chodzę bo mimo, że to "rodzinny" sklep obsługa i właściciele mają gdzieś klienta wprowadzając idiotyczne zasady przymusowego poruszania sie po sklepie z koszykiem.

Nikt ciebie nie zmusza do robienia zakupów - idź i się spytaj jak im się wiedzie.

Wyświetl postUżytkownik CAM-VID dnia 17 czerwiec 2013 - 12:18 napisał

Z pozycji bezrobotnego lepiej mieć pracę niż jej nie mieć.

Wyświetl postUżytkownik CAM-VID dnia 17 czerwiec 2013 - 12:27 napisał

Lepsza taka praca niz żadna.

Powiedz to tym, którzy muszą zwijać swoje sklepiki. Poza tym, ważne jest też to jakie są warunki pracy i jakie wynagrodzenie. Warto też wspomnieć o tym co ma miasto z tego że w takiej liczbie są supermarkety. Lepiej wspierać ludzi, którzy zakładają swój biznes i mają pracę niż ich niszczyć.

#142 Gość_michal83

• Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:34

Jako przejściowa. Ty znasz supermarket z perspektywy takiej, ze podchodzisz z wyładowanym po brzegi wózkiem do kasy i jesteś oburzony "gdzie kasjerka, ja tu zakupy mam", a tamtej gdy nie było ruchu i klientów nakazują schodzić z kasy i wykładać towar, jest to osoba goniona non stop. I jeszcze dostaje opiertoL za to, na co nie ma wpływu, bo nagle klienci przyszli...
do tego odpowiedzialność za cash, wbrew pozorom to obozy zagłady. A nawet jak nie dostaje na hali, to w kanciapie.

Powiedz to tym, którzy muszą zwijać swoje sklepiki. Poza tym, ważne jest też to jakie są warunki pracy i jakie wynagrodzenie. Warto też wspomnieć o tym co ma miasto z tego że w takiej liczbie są supermarkety. Lepiej wspierać ludzi, którzy zakładają swój biznes i mają pracę niż ich niszczyć.

Tak, właściciel małego sklepiku przynajmniej na siebie zarabiał i w godnych warunkach. Dziś się zwijają.
Tak, nadmierna liczba supermarketów też jest zła, powinna być wypośrodkowana.

#143 CAM-VID

Bonzo

• Zły Admin
  • 16003 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:39

Wyświetl postUżytkownik SZNINKIEL dnia 17 czerwiec 2013 - 12:29 napisał

Powiedz to tym, którzy muszą zwijać swoje sklepiki.

Nikt nikogo nie zmusza do bycia sklepikarzem.

Nikt ciebie nie zmusza do robienia zakupów - idź i się spytaj jak im się wiedzie.

mówią, że słabo (mówią to od momentu gdy przejęli sklep po Bassamie, czyli jakieś 18 lat ), może dlatego, że tracą klientów przez głupie zarządzenia.

Choć narzekaniu przeczy ruch w tym sklepie.
Dołączona grafika

#144 strzelec11

Forumowicz

• Użytkownik
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:41

Po co taka liczba marketów w naszym mieście.....tego nie wie chyba nikt. Ludzie pracują w tych sklepach bo gdzieś muszą jak nie ma pracy innej na terenie miasta. Przez takie praktyki władz to wielu handlowców,którzy od lat sobie spokojnie pracowali musiało zamknąć biznes i zbankrutować.

Użytkownik strzelec11 edytował ten post 17 czerwiec 2013 - 12:41

#145 CAM-VID

Bonzo

• Zły Admin
  • 16003 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:42

Wyświetl postUżytkownik michal83 dnia 17 czerwiec 2013 - 12:34 napisał

Ty znasz supermarket z perspektywy takiej, ze podchodzisz z wyładowanym po brzegi wózkiem do kasy i jesteś oburzony "gdzie kasjerka, ja tu zakupy mam",

Byłeś świadkiem takiej sytuacji czy ci sie tak wydaje? Jeśli dobrze sobie przypominam, to Dyrektor Kauflandu miał przeze mnie spore problemy gdy próbował pomiatac presonelem. Wiec nie piernicz
Dołączona grafika

#146 Gość_michal83

• Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:43

Problemem jest to, że w czasie gdy ludzie nie mają pieniędzy szukają różnych promocji - a tylko supermarkety stać na reklamę.

Dziś to już nie babcie z głodową emeryturą z gazetką w ręku. A poor employers, czyli pracujący biedni, łowcy okazji, ale nie dla jaj, a z musu.... ale nie tłumacz zjawisk socjologicznych somsiadowi, bo nie zrozumie.
Jak wspomniał dla niego liczy się jakość i kupuje tam gdzie mu takie coś oferują. Nie miej mu tego za złe,
i nie drocz się z nim (somsiadem), bo on reprezentuje klase średnią, mieszczaństwo i mówi co uważa ze swojego punktu widzenia. I jest w tym logika i sens.
Ale my ludzie wykształceni nie możemy tak pojmować świata, musimy czytać rózne wypowiedzi i sami wyciągać wnioski. Somsiad wszystkich bezrobotnych bez względu na wiek, wykształcenie, stan zdrowia, predyspozycje wysłał by pracować do marketów. Potraktuj to z przymróżeniem oka.

Wyświetl postUżytkownik CAM-VID dnia 17 czerwiec 2013 - 12:42 napisał

Byłeś świadkiem takiej sytuacji czy ci sie tak wydaje? Jeśli dobrze sobie przypominam, to Dyrektor Kauflandu miał przeze mnie spore problemy gdy próbował pomiatac presonelem. Wiec nie piernicz

No tak ok, ale pomiatanie personelem w supermarketach to norma.

#147 CAM-VID

Bonzo

• Zły Admin
  • 16003 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:45

Wyświetl postUżytkownik strzelec11 dnia 17 czerwiec 2013 - 12:41 napisał

Po co taka liczba marketów w naszym mieście.....tego nie wie chyba nikt. Ludzie pracują w tych sklepach bo gdzieś muszą jak nie ma pracy innej na terenie miasta. Przez takie praktyki władz to wielu handlowców,którzy od lat sobie spokojnie pracowali musiało zamknąć biznes i zbankrutować.

Dopóki większość bedzie w nich kupować dopóty bedą powstawać. Skoro modne jest odsyłanie do źródła to zapytaj mieszkańców Zatorza czy to dobrze, że mają swoja "Biedronkę" czy źle.
Dołączona grafika

#148 Gość_michal83

• Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:45

Ja podejrzewam, że dyrketor kauflandu miał problemy, bo dał ci nieaktywny talon na 5zł (tzn. kartkę z napisem 5zł), której nie chcieli ci później uznać w sklepie... dlatego poczułeś się urażony i oszukany.... / No ale jednak plus za postawę godną człowieka, tego nie zaprzecze.

#149 CAM-VID

Bonzo

• Zły Admin
  • 16003 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:50

Poza tym w dyskontach jest wiele artykułów i wszystko pod jednym dachem (wygoda).

Lepiej wspierać ludzi, którzy zakładają swój biznes i mają pracę niż ich niszczyć.

postępuj więc zgodnie ze swoim socjalistycznym pomyślunkiem. Kupuj drożej, tylko w małych sklepach rodzinnych.

Wyświetl postUżytkownik michal83 dnia 17 czerwiec 2013 - 12:45 napisał

Ja podejrzewam, że dyrketor kauflandu miał problemy, bo dał ci nieaktywny talon na 5zł (tzn. kartkę z napisem 5zł),

Miał problem bo gdyby nie pyskował do kasjerki to bym go nie szukał i nie dowiedział sie o nabijaniu ludzi w butlę na talonach. Ale to nie ten temat
Dołączona grafika

#150 Gość_michal83

• Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:56

Ty masz szczęście, bo mógłby zawołać ochrone, zaciągneli by cię do pokoju zwierzeń i sklepali. Dyrektor na zagrodzie (markecie) równy wojewodzie. I tyle by było.

drożej w małych rodzinnych, nieraz taki sklep jest po drodze i można coś w nim "na szybko" kupić. Somsiad nie gadaj jak wilk andrzej tylko, że są inwestorzy, a nimi markety... bo ja też wolałbym inwestorów takich czyli: producentów jakichś dóbr.

#151 CAM-VID

Bonzo

• Zły Admin
  • 16003 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:01

Jest też taki mały sklepik Cytrus Bis. W godzinach nocnych i swieta ma utarg jak niezły dyskont. Jakoś też nie widzę aby inne całodobowe sklepy z alkoholem sie zamykały.
Może zamiast handlować pietruszką należy zmienić asortyment?
Dołączona grafika

#152 Gość_michal83

• Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:04

Niby tak, ale oni rozpijają społeczeństwo, prowadzą działalność żerując na pijakach. ale tak, ten sklep funkcjonuje dobrze.

#153 CAM-VID

Bonzo

• Zły Admin
  • 16003 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:06

reszta żeruje na głodnych, ci na spragnionych.
Dołączona grafika

#154 Rafał

...pomiędzy czasem...

• Dobry Admin
  • 10092 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:06

Niestety ale w Żyrardowie ( pewnie też w większości małych miast ) małe punkty sklepowe ledwo co wiążą koniec z końcem. Grom sklepów zamyka swe podwoje nie mogąc dalej funkcjonować na rynku. Powodów takowych jest sporo. Między innym właśnie duże sieci handlowo- usługowe ale i również "potęga internetu" o której nikogo raczej nie trzeba przekonywać.

#155 CAM-VID

Bonzo

• Zły Admin
  • 16003 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:10

No i w tę strone idzie handel. Co szkodzi małym sklepikom z mydłem i powidłem zrobić sobie sklep internetowy z dowozem?

Moi znajomi, którzy nie maja czasu na zakupy bo pracują do 20-tej kupuja w internetowej Almie. Wcale nie jest drożej
Dołączona grafika

#156 Rafał

...pomiędzy czasem...

• Dobry Admin
  • 10092 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:16

Oczywiście, że tak . Jednak nie każdy biznes jest "sieciowy" - chyba nie sądzisz że pan Mirek z warzywniaka będzie handlował arbuzem i cytryną w sieci ?

#157 Jancio

Kombatant

• Użytkownik
  • 4331 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:26

Wyświetl postUżytkownik SZNINKIEL dnia 17 czerwiec 2013 - 11:43 napisał

Są ludzie, którzy mają inny pogląd na te warunki rynkowe, tj. jak może mały sklepik (rodzinny) konkurować z dyskontem? Supermarkety powinny być, ale nie w takich ilościach i nie w centrum miasta. Opieranie rozwoju miasta na wpuszczaniu kolejnych supermarketów to jest jakieś nieporozumienie - gdzie tu deklarowana pomoc dla lokalnych przedsiębiorców?

Bardzo proszę - na ostatniej sesji RM radni opozycyjni zablokowali ewentualną możliwość powstania kolejnych marketów na Nowym Świecie. Wilk oskarżył radnych o działanie blokujące powstawaniu inwestycji w mieście - problem leży w tym kto przez co rozumie inwestycje w mieście.

A jak to zrobili. To ze nie uchwalili planu zagospodarowania terenu to pozostawili wolna rękę urzędnikom Wilka. Dlatego wypisujesz bzdury nie mając pojęcia o czym piszesz zresztą nie pierwszy to raz.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

#158 Mars

Rutyniarz

• Użytkownik
  • 2138 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:49

Wyświetl postUżytkownik SZNINKIEL dnia 17 czerwiec 2013 - 12:00 napisał

...
Po prostu - zgłosili poprawki ograniczające powierzchnię handlową tak by nie mogły tam powstać supermarkety.
Patrz wyżej - nie dla planów umożliwiających powstanie kolejnych supermarketów.

Nie zaspokoiłes mojej ciekawości a tylko ją wzbudziłeś.
Czyli do jakiej powierzchni to ograniczenie dotyczy? Czy tyczy sie całego miasta czy tylko poszczególnych działek inwestycyjnych?
Czy to pierwsza taka reakcja radnych czy wcześniej również zgłaszali już takie poprawki?

#159 Jancio

Kombatant

• Użytkownik
  • 4331 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:59

Wyświetl postUżytkownik SZNINKIEL dnia 17 czerwiec 2013 - 13:30 napisał

Pamiętaj, że bez decyzji radnych w tej sprawie się nie obędzie.

Znowu się, mylisz bo pomimo braku planu zagospodarowania terenu prezydent ma prawo wydać zgodę na budowę marketu na prywatnej działce. Brak planu pozbawia go argumentu odmowy wydania takiej decyzji. Radni muszą wydać zgode jedynie na budowę sklepów wielkopowierzchniowych tj. jak pisał Mars powyżej 2000m kw.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

#160 Mars

Rutyniarz

• Użytkownik
  • 2138 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 17 czerwiec 2013 - 14:01

Wyświetl postUżytkownik CAM-VID dnia 17 czerwiec 2013 - 12:45 napisał

Dopóki większość bedzie w nich kupować dopóty bedą powstawać. Skoro modne jest odsyłanie do źródła to zapytaj mieszkańców Zatorza czy to dobrze, że mają swoja "Biedronkę" czy źle.

Jako mieszkaniec "Zatorza" a dokładniej Osady Młyńskiej ;-) powiem, że Biedronka jest mi zupełnie obojętna i byłem w niej może z 5-8 razy od początku jej istnienia bo żona mnie wysłała po jedna konkretną rzecz "z gazetki" ;-)
Zakupy i tak robię wg. utartego od lat szlaku czyli większość warzyw i owoców na rynku
Biedronka u mnie odpada na większe zakupy bo nie można płacić kartą a ja gotówkę noszę sporadycznie ;-)

Dodaj odpowiedź

Ten post wymaga zatwierdzenia przez moderatora zanim będzie dostępny i widoczny przez wszystkich użytkowników.