Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Nowoczesny przedsiębiorca jest na bieżąco z wszelkimi wiadomościami, które mogą mieć wpływ na jego działalność gospodarczą. Wszelkiego rodzaju zestawienia, raporty, statystyki, zmiany prawne oraz ustawowe są bardzo istotną wiedzą bez której ciężko się obyć niezależnie od branży.

Portal internetowy pod adresem http://wiosnaprzedsiebiorcow.pl to kompleksowe źródło informacji. Wielu przedsiębiorców czyta tego typu informacje głównie ze względu na planowane zmiany, które wprowadza rząd. Warto więc zatrzymać się na chwilę i prześledzić tego typu informacje.

To co najbardziej cieszy przedsiębiorców prowadzących małą, nisko dochodową działalność jest to, że program o nazwie Mały ZUS Plus wchodzi w życie. Dzięki temu można płacić nawet o kilkaset złotych miesięcznie niższą stawkę na ubezpieczenia. Wynika to z tego, że składka jest liczona proporcjonalnie do dochodu. Aby móc skorzystać z tego programu należy spełniać pewne wymagania nałożone przez ustawodawcę.

Dochód w roku 2019 nie mógł przekroczyć dla danej firmy kwoty 120 tysięcy złotych. Również w ubiegłym roku firma musiała działać przez co najmniej 60 dni. Pozostali przedsiębiorcy muszą liczyć się ze wzrostem składek na ZUS o około 10%.

Znacznym ułatwieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej jest teraz to, że wszelkie podatki należy wnosić na jeden numer indywidualnego konta bankowego, tzw. mikro rachunek. To spora zmiana, która ma na celu zmniejszenie pomyłek i ułatwienie płatności z tytułu podatków PIT, CIT oraz VAT. Obecnie funkcjonowało to w ten sposób, że przedsiębiorca, który zmieniał miejsce zamieszkania był zobowiązany do odnalezienia informacji o koncie skojarzonym z danym urzędem skarbowym w tej miejscowości. Teraz wystarczy, że zna swój indywidualny numer rachunku podatkowego, aby szybko i sprawnie dokonać płatności. Aby uzyskać ten numer należy zgłosić się do dowolnego urzędu skarbowego lub skorzystać ze strony internetowej Ministerstwa Finansów. Po wprowadzeniu identyfikatora podatkowego można uzyskać numer rachunku.

Wiadomości dla firm na jednym portalu