Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Każdy dzielnicowy posiada „swój rejon służbowy”. W Polsce wyodrębniono ponad 8 tysięcy rejonów służbowych dzielnicowych, a w samym powiecie żyrardowskim mamy ich 12. Z całą pewnością zamieszkujecie Państwo w jednym z takich rejonów. Dlatego warto przypomnieć, który dzielnicowy jest odpowiedzialny za dany rejon. Dzielnicowi nie wyróżniają się spośród innych policjantów, ani umundurowaniem, ani wyposażeniem czy też uzbrojeniem. Podobnie posiadają pełne kompetencje przysługujące każdemu policjantowi. Jednak z racji wykonywanych zadań dzielnicowi są policjantami posiadającymi odpowiednią wiedzę i doświadczenie zawodowe.

Rozpoczynając cykl „Poznaj swojego dzielnicowego”, który będzie poświęcony funkcjonariuszom „pierwszego kontaktu” nie moglibyśmy zacząć od nikogo innego jak od kierownika Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie mł.asp. Izy Trawińskiej.

Pani Iza swoją służbę w Policji rozpoczęła w grudniu 2010 roku. Po zakończonym 6-miesięcznym kursie podstawowym, który odbyła w Szkole Policji w Słupsku, przystąpiła do służby w Oddziałach Prewencji Policji w Piasecznie. Tam spędziła kolejne pół roku.

Już rok po wstąpieniu w szeregi Policji zdecydowała się pełnić dalszą służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie, gdzie już od pierwszego dnia objęła stanowisko dzielnicowego rejonu osiedla Żeromskiego.

Jako dzielnicowa wielokrotnie wspomagała dobą radą oraz chętnie udzielała pomocy za równo mieszkańcom Żyrardowa jak i innym policjantom. Brała czynny udział w spotkaniach z dziećmi, młodzieżą oraz seniorami mieszkającymi w jej rejonie służbowym. Przez 7 lat doskonale poznała specyfikę swojego rejonu oraz powierzonych jej obowiązków. Na początku roku 2014 uczestniczyła w specjalistycznym kursie pierwszej pomocy a już we wrześniu rozpoczęła kurs specjalistyczny dzielnicowych. 4 lata później jako sierżant sztabowy została awansowana na kierownika Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Teraz do jej zadań należy nadzorowanie pracy innych dzielnicowych, ale także to właśnie ona jako jedna z nielicznych kontroluje działania związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Po za służbą uwielbia czas spędzać podróżując, szczególnie wspinając się na co raz to większe wierzchołki gór. Pani Izie, życzymy kolejnych udanych górskich wypraw i to nie tylko tych turystycznych, ale także i tych zawodowych.

Autor: sierż. Monika Helińska