Ponad 1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca audi, który uderzył w zaparkowany samochód. Jak sam przyznał chciał odjechać z miejsca zdarzenia jednak jego pojazd nie nadawał się do dalszej podróży. Teraz grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 września br. tuż przed godz. 03:00 w Żyrardowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem na skrzyżowaniu ul. Środkowej z Limanowskiego stracił panowanie nad samochodem i uderzył w zaparkowanego opla.  Mundurowi wykonali kierowcy audi badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Wykazało ono, że 20-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż nie brakuje pijanych kierowców, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja, policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierowców. Takiego zgłoszenia można dokonać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny nr tel 997, każda reakcja ma ogromne znaczenie – może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

 

Autor: sierż. Monika Helińska