Kierowca volkswagena zatrzymał się, aby piesze mogły skorzystać z przejścia dla pieszych niestety kierowca jadący za nim nie zachował należytej odległości i doszło do nieszczęścia. Teraz kierowca forda odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy poranek policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zostali poinformowani o wypadku w Wiskitkach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni kierowca volkswagena widząc 2 piesze stojące przed przejściem dla pieszych zatrzymał się, aby mogły one skorzystać z przejścia. W chwili, gdy mieszkanki Wiskitek znajdowały się na jezdni, 41-latek poczuł uderzenie w tył jego samochodu. Siła uderzania była tak duża, że Volkswagen przesunął się do przodu uderzając w piesze. 68-latkę przewieziona do szpitala, a 51-letni kierowca forda odpowie za spowodowanie wypadku drogowego za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy wszystkim kierującym, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego.  Apelujemy, aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!

Autor: sierż.  Monika Helińska