Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W weekend policjanci żyrardowskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, a drugi od 3 lat posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fordem, ponieważ samochód poruszał się bez tablic rejestracyjnych. Podczas kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Zbadali 36-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powiatrzu z wynikiem 1,2 promila.  Za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu kierowca został ukarany mandatem karnym. Okazało się również, że posiada on od trzech lat dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.


Kolejna podobna sytuacja miała miejsce w sobotę, gdzie na terenie miasta Żyrardowa policjanci zatrzymali 51-latka kierującego renault. Mieszkaniec Żyrardowa wsiadł za kółko mając w orgamnizmie 1,8 promila oraz nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami.


Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna prowadzący pojazd pomimo zakazu odpowie  za nieprzestrzeganie wyroku sądowego.


Policjanci każdego dnia reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że ulicami i drogami naszego powiatu porusza się kierowca po alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Żyrardowska Policja walczy z całą surowością z pijanymi kierowcami, nie ma dla nich żadnego pobłażania.

Autor: sierż. Monika Helińska