Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali żyrardowscy policjanci. Jeden z nich nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Drugi nietrzeźwy podczas jazdy przekroczył „linię podwójną ciągłą”. Bardzo wysoka kara grzywny i do 2 lat pozbawienia wolności grozi za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policjanci apelują o rozsądek!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Żyrardowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. Powodem zatrzymania było niestosowanie się przez mieszkańca Żyrardowa do obowiązku korzystania ze świateł mijania podczas jazdy od zmierzchu do świtu.  Podczas czynności policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Michałów.  Po zatrzymaniu – okazało się, że kierujący mercedesem ma w swoim organizmie 0,66 promila alkoholu   Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a za brak dokumentu podczas kontroli został ukarany mandatem karnym.

Trzeci kierujący został zatrzymany przez mszczonowskich kryminalnych, którzy zainterweniowali, widząc jak 43-latek skręcając na stację paliw przekroczył „linię podwójną ciągłą”. Podczas kontroli policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego nissana. Urządzenie wykazało, że mężczyzna ma swoim organizmie ponad 0,5 promila.

Za swoje zachowanie kierujący odpowiedzą przed sądem. Grozi im bardzo wysoka grzywna i do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek!

Alkohol i brawura to najczęstsze przypadki tragicznych w skutkach zdarzeń.

Autor: sierż. Monika Helińska