Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Jaki kupić zamek do drzwi wejściowych domu?

Oprócz tak istotnej kwestii jak wybór odpowiednich drzwi antywłamaniowych, niezwykle ważną sprawą jest również wybór właściwego zamka pasujący pod konkretny model drzwi. Po zakupie będzie też trzeba podjąć decyzję o wynajęciu odpowiedniego specjalisty, a więc ślusarz Łódź powinien być odpowiednim wyborem.

O czym pamiętać przy wyborze zamka?

Wbrew pozorom wybór zamka to wcale nie taka prosta sprawa. Nie każdy zamek pasuje do wybranego rodzaju drzwi. Przy wyborze zamka należy rozpatrzyć kwestię związaną na przykład z jego wagą. Zbyt ciężki zamek może spowodować powolne zniekształcenie drzwi, a nawet doprowadzić do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Kolejną kwestią są oczywiście wymiary zamka – należy pod tym względem porównać wymiar z dostępnym otworem po starym zamku. Następną rzeczą na którą należy zwracać uwagę to materiał z jakiego jest wykonany zamek. Jeśli na półce sklepowej zobaczymy praktycznie dwa identyczne zamki z tą samą funkcjonalnością, ale różnica w cenie będzie kolosalna to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że są wykonane z różnego rodzaju materiału. Widać więc wyraźnie, że istotną cechą wpływającą na cenę ma stop zastosowany w produkcji zamka, oraz czystość tego stopu, a więc bez tanich domieszek. Łatwo się więc domyślić, że im lepszy materiał tym lepsza ochrona przed potencjalnym włamywaczem.

Nie mniej istotną cechą zamka jest również jego kolor – ważne jest to, aby dopasować barwę zamka do koloru drzwi, tylko w ten sposób uzyskamy stylowe i dobrze wyglądające wejście do własnego mieszkania. Jedną z ważniejszych opcji na którą zwraca się szczególną uwagę przy zakupie zamka to renoma producenta. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej marki warto poczytać opinie i dowiedzieć się więcej o danej firmie produkującej zamki.

Jeżeli jesteś zainteresowany, zobacz także: Jak wymienić zamek w drzwiach wejściowych?

Rodzaje zamków do drzwi

Najprostszy podział zamków ze względu na ich właściwości można podzielić względnie na dwa rodzaje – zamki mechaniczne oraz elektroniczne. Zamki elektroniczne wymagają zasilania do działania (na przykład bateryjnego lub podłączenia do sieci elektrycznej), natomiast mechaniczne to klasyczne rozwiązania bazujące na sposobie wykonania nawierceń i otworów w kluczu w taki sposób, aby pasowały jedynie do określonego zamka. Zamki elektroniczne są rozwiązaniem wygodniejszym, bo można przykładowo otwierać je za pomocą smartfona. Wybór zamka – elektronicznego lub mechanicznego to kwestia indywidualna, ale warto zauważyć, że na rynku można spotkać także rozwiązania bazujące na najlepszych cechach obu rozwiązań.