Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 37-letniej mieszkanki gminy Wiskitki. Kierując samochodem miała poważne problemy z jego opanowaniem. Badanie wykazało u kobiety ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w miniony piątek na terenie gminy Wiskitki. Z relacji świadka, który widział to zdarzenie wynika, że kierująca nissanem nie mogła zdecydować się którym zjazdem ma zjechać z drogi, aż w końcu wjechała do rowu. Mężczyzna relacjonujący to zdarzenie zatrzymał się i nie pozwolił kobiecie oddalić się z miejsca zdarzenia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol drogówki. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że kierująca pojazdem jest w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 3,3 promila. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę.

Autor: sierż. Monika Michalczyk