Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Eko Architektura - z pasji do drewna

Rynek architektury drewna jest jednym z prężniej rozwijających się w branży budowlanej. Materiał ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem, skąd duże odejście od betonowych konstrukcji. Skąd się wzięła taka tendencja i czy to zjawisko będzie się utrzymywać? No te i wiele innych nurtujących nas pytań, odpowie dyrektor przodującej firmy Eko Architektura - Pan Przemysław Balcewicz. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Warto byłoby opowiedzieć co nieco o działalności przedsiębiorstwa, gdyż można znaleźć powiązania między rosnącym zainteresowaniem rynkiem drewna, a jej działalnością. Czy to poprawna teza?

Bez wątpienia mogę potwierdzić, że odbiorcy coraz częściej wybierają drewniane konstrukcje, jednak ta tendencja spowodowana jest po prostu większą świadomością i chęcią poprawy jakości życia. I na tym zależy właśnie naszej firmie, żeby coraz więcej osób mogło się cieszyć wytrzymałymi budynkami, niezależnie od tego czy to domki ogrodowe, czy garaże drewniane: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/garaze-i-wiaty. W Eko Architektura stawiamy na drewno najwyższej wartości, o odpowiedniej wilgotności i właściwościach, dzięki czemu budynek wykonywane z tego materiału nie tylko wytrzyma lata, nawet w przypadku bardzo długich i mroźnych zim, ale także będzie działał pozytywnie na samych mieszkańców. To, że drewno jest bardzo dobrym izolatorem to kwestia bezsprzeczna, a odpowiednio zaimpregnowane i obrobione przez naszych fachowców to po prostu komfort i swoboda. 

Dużo się mówi o zdrowotnych wartościach, jakie niesie ze sobą mieszkanie lub nawet regularne przebywanie w pomieszczeniu z drewna. Jak to wygląda w przypadku garaży drewnianych, a jak domu całorocznego?

Mówiąc krótko - drewno potrafi działać na nas leczniczo. Jednak trzeba rozszerzyć to stwierdzenie i wyjaśnić, na czym dokładnie polega i skąd się to bierze. Jak już wspomniałem w ramach poprzedniej odpowiedzi, w Eko Architektura bardzo ważna jest dobra jakość materiału. Wilgotność drewna jest kwestią kluczową, dlatego jesteśmy bardzo mocno wyczuleni na tym punkcie. Dlaczego? Gdyż drewno nie dopuszcza do pomieszczenia dużej ilości substancji toksycznych i drobnoustrojów, utrzymując przy tym stabilną cyrkulację powietrza. Decydując się na garaże drewniane, trzeba zdać sobie sprawę, że nawet pół godziny dziennie w nim spędzone, poprawia filtrację naszych płuc i pomaga zwiększyć odporność. Drewno od zawsze koi, uspokaja. Nie bez powodu górale stawiają swoje chaty właśnie z tego materiału, tak samo jak budowane są sauny czy duża część spa. To po prostu relaks. Spokojny las, we własnym domu lub garażu.

Zdrowie nasze i planety ma ogromne znaczenie, to prawda. Czy jednak wykonanie tego typu konstrukcji nie jest czasochłonne i nie ogranicza projektów?

I to jest właśnie piękne w naszym ekologicznym rozwiązaniu - jest zdrowe, wytrzymałe i szybkie w montażu. Odpowiednio obrobione elementy, które są bardzo lekkie, można postawić tak naprawdę samodzielnie, przy użyciu prostych narzędzi i szczegółowo opracowanej przez Eko Architektura instrukcji. Duża część klientów decyduje się na takie rozwiązanie, jednak taka sama ilość pragnie indywidualnych projektów, wzniesionych przez doświadczonych pracowników marki. I to również odpowiedź na drugie pytanie, czyli sama liczba możliwych do wykonania konstrukcji. Można tu wymienić, chociażby takie budynki jak:

  • drewniane domki całoroczne
  • domki ogrodowe
  • domy letniskowe
  • garaże drewniane
  • altany 
  • sauny
  • wiaty

A to nie wszystko Panie redaktorze. Lubimy wyzwania, które wpisują się także w misję samego przedsiębiorstwa. Drewno to nasz żywioł i stale poszerzamy ilość gotowych projektów, a liczba indywidualnych i niepowtarzalnych z roku na rok rośnie w zastraszającym tempie. Bardzo nas cieszy zaufanie, jakim klienci obdarzają niewątpliwie szlachetny materiał, jakim jest drewno, a także firmę Eko Architektura.

Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports