Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Żyrardowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Stary Karolinów. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący volkswagenem potrącił idącą lewą stroną jezdni kobietę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła. W trosce o bezpieczeństwo pieszych apelujemy o noszenie elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie poza terenem zabudowanym.

Wczoraj około godziny 17:30 w miejscowości Stary Karolinów doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 35-latek kierujący volkswagenem potrącił poruszającą się lewą stroną jezdni kobietę. Piesza w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Niestety, piesza nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Kierowca volkswagena w trakcie zdarzenia był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.

Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Szczególnie w okresie zimowym policjanci apelują o zachowanie ostrożności również za kierownicą. Zmieniające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja za kierownicą jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.

 

Autor: sierż. Monika Michalczyk