Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Tłuste plamy znikną w mgnieniu oka. Postaw na profesjonalne czyszczenie

Tłuste plamy na tkaninach to zmora każdej gospodyni domowej. Wywabienie takiej plamy wiąże się z uruchomieniem innych środków niż w przypadku zwykłego zabrudzenia. Liczy się także gatunek tkaniny, ponieważ czyszczenie nie powinno być równoznaczne z niszczeniem materiału. Bez podstawowej wiedzy nie sposób uporać się z paskudnymi plamami, dlatego czasami warto udać się do specjalisty, który profesjonalnie zajmie się naszymi ubraniami i nie tylko.

Pralnia Warszawa to doskonałe miejsce, ponieważ skupia się na profesjonalnym świadczeniu usług w zakresie czyszczenia i pozbywania się trudnych do usunięcia zabrudzeń. A tłuste plamy właśnie do takiej kategorii się zaliczają. Oddając tkaniny do pralni możemy mieć absolutną pewność, że nasze rzeczy zostaną zwrócone w doskonałym stanie, czyste i pachnące. Pralnie sprawdzają się przede wszystkim w przypadku osób, którym znacznie wygodniej będzie podjechać autem z brudnymi rzeczami do danego punktu, aniżeli samemu męczyć się z zabrudzeniami, których nie sposób się pozbyć. To wygodna opcja dla osób, które posiadają gatunkowo dobre rzeczy i są pełni obaw, że zwykłe pranie zaszkodzi tkaninom. Takie obawy nie są bezpodstawne, a obowiązkiem pralni jest sprawdzenie gatunku materiału i dostosowanie rodzaju czyszczenia do konkretnej tkaniny. Tym sposobem uzyskujemy absolutną pewność, że nasze rzeczy wrócą do nas w nienaruszonym stanie. Czy istnieją inne sposoby na wywabienie tłustych plam z tkaniny?

Tłuste plamy kontra domowe sposoby

Niezastąpionym środkiem również w przypadku tłustych plam będzie ocet, który przypuszczalnie znajduje się w każdym gospodarstwie domowym. W przypadku powstania tłustej plamy na tkaninie wystarczy wymieszać odrobinę octu z wodą, a następnie za pomocą czystej ściereczki wywabić tłustą plamę. Faktem jest, że ten sposób jest skuteczny, choć odstręczający ze względu na agresywny zapach samego octu. Być może właśnie z tego powodu wiele pań w takiej sytuacji decyduje się na zastosowanie soli!

Utarło się przekonanie, że sól doskonale radzi sobie z plamami po czerwonym winie. W takiej sytuacji wystarczy jedynie posypać splamioną tkaninę, a sól natychmiast wchłonie całą wilgoć wraz z zabarwieniem. Jeżeli jednak mamy do czynienia z tłustą plamą, należy sól wymieszać z odrobiną czystego alkoholu, a następnie wytrzeć ściereczką. To wręcz błyskawiczny sposób na pozbycie się paskudnie wyglądających plam niemal z każdej powierzchni, również z wykładzin, obrusów czy tapicerek. Mniej inwazyjnym zapachowo sposobem jest zastosowanie mąki ziemniaczanej. Ten sposób sprawdza się doskonale w przypadku tkanin wyjątkowo delikatnych. W przypadku powstania plamy wystarczy jedynie posypać ubrudzone miejsce mąką, a następnie użyć suchej ściereczki, pocierając plamę aż do uzyskania kompletnej czystości. Można powiedzieć, że sposób jest niezawodny i znowu opiera się na składniku, który najczęściej mamy pod ręką we własnej kuchni.

Podobny skutek przyniesie proszek do pieczenia oraz zwyczajna kreda do pisania. Istnieją także metody wywabiania tłustych plam Colą, choć prawdziwa gospodyni domowa z pewnością zdecyduje się na wywabianie "na sucho". Domowe sposoby bywają znacznie skuteczniejszą opcją niż najwyższej jakości pralka, która często nie potrafi sobie w pełni poradzić z tłustymi zabrudzeniami. Wywabianie tłustych plam nie musi jednak być czasochłonnym zajęciem, gdy w pogotowiu mamy kilka domowych sposobów.