Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wczoraj funkcjonariusze żyrardowskiej „patrolówki” zatrzymali 2 osoby podejrzewane o kradzież artykułów spożywczych i alkoholowych w jednym z supermarketów w Żyrardowie. Podczas wykonywania czynności do policjantów podszedł 37-letni mężczyzna twierdząc, że zna zatrzymane osoby. Już chwilę później okazało się, że ów mężczyzna jest osobą poszukiwaną za znieważenie.

23 marca, tuż po godzinie 19, dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z supermarketów w Żyrardowie. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce ustalili, że 52-letnia kobieta wraz z 37-letnim kolegą ukradli ze sklepu artykuły spożywcze i alkohol. Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na ponad 1200 złotych.

W trakcie prowadzonych czynności do policjantów podszedł mieszkaniec gminy Jaktorów, informując funkcjonariuszy, że osoby zatrzymane są mu bardzo dobrze znane. Nie spodziewał się jednak, że on sam jest dobrze znany żyrardowskiej Policji za znieważanie funkcjonariuszy publicznych. Czujność policjantów i ich dobra pamięć nie myliła się. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec gminy Jaktorów jest osobą poszukiwaną.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. 37-latek za znieważenie funkcjonariuszy publicznych odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności, a parze za kradzież artykułów spożywczych o alkoholu grozi do 5 lat więzienia.

Autor: sierż. Monika Michalczyk