Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Żyrardowska drogówka zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Kobieta miała blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do końca 2021 roku. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Zator zatrzymali do kontroli kierującą volkswagenem. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 50-latki woń alkoholu w związku z czym zdecydowali o przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholi w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że kierująca ma w swoim organizmie blisko 0,5 promila alkoholu, a po sprawdzeniu jej danych w systemach policyjnych okazało się, że kobieta posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów do końca 2021 roku.

Po wytrzeźwieniu, 50-latka odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

Autor: sierż. Monika Michalczyk