Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Po tych elementach poznasz dobrą dietę online

Tygodniami surfujesz po internecie w poszukiwaniu cudownej tabletki na odchudzanie. Cudownej diety. Sposobu, dzięki któremu schudniesz 10 kg w miesiąc. Niestety, dieta to nie czarodziejska różdżka, nie ma diet magicznych – są za to diety złe. I dobre. Jak odróżnić jedną od drugiej?

Odchudzający jadłospis to nie głodówka

Czy spersonalizowana dieta online oznacza ciężką harówkę okraszoną wyrzeczeniami? Nie. Dobra dieta odchudzająca online nie zakazuje jedzenia, nie mówi – jedz mniej, a schudniesz. Bo jeść na diecie trzeba (tak!), jak najwięcej. Dietetyk online Michał Wrzosek pisze: Paradoksalnie im więcej będziemy mogli jeść podczas odchudzania, tym nasza redukcja będzie bardziej efektywna. Dodatkowo będziemy mogli kontynuować ją przez dłuższy czas, a nasze psychiczne postrzeganie reżimu redukcji będzie zminimalizowane. Oczywiście nie chodzi tu o bezmyślne objadanie się kaloriami, które wyprowadzą nas z deficytu energetycznego. Rzecz tkwi w stworzeniu w swoim organizmie tak dużego zapotrzebowania energetycznego, aby mimo dużej energetyczności diety i tak móc chudnąć. Jak to zrobić? Idealnym narzędziem wydaje się uprawianie sportu. Jeśli oprócz uprawiania sportu masz wymagającą pod względem fizycznym pracę, tym lepiej.

Spersonalizowany plan żywieniowy dopasowany do wagi i preferencji

Dobry plan żywieniowy wyróżnia się zatem, między innymi, spersonalizowaniem - wirtualny dietetyk zaczyna układanie diety online od dokładnego poznania Twojego przypadku. Od tego, które potrawy lubisz, a za jakimi nie przepadasz. Dlaczego porzuciłaś poprzednią dietę. Jakimi możliwościami finansowym dysponujesz. Ile ważysz, ile masz lat. Tak dokładne dane pozwalają mu obliczyć na przykład Twój indywidualny deficyt energetyczny, czyli różnicę pomiędzy dostarczanymi kaloriami a wydatkowaną energią (Całkowita Przemiana Materii minus ok. 15% CPM).

Sprytny sposób odżywiania uwzględnia słodycze

Tak!, nie przesłyszałaś się. W inteligentnej diecie nie znajdziesz rygorystycznych zakazów typu zero słodyczy. Przeciwnie – inteligentna dieta dopuszcza margines (20%) mniej zdrowych (ale kuszących) przekąsek – pod warunkiem, że najczęściej (80%) jesz produkty o wysokiej wartości odżywczej. Zasadzie tej przyświeca owa (holistyczna i jakże dalekowzroczna) myśl, że przecież zakazując sobie jedzenia słodyczy, nabierasz na nie jeszcze większej ochoty.

Dobra dieta online nie jest monotonna

Stop dietom typu jedz jabłka 7 dni w tygodniu. Owszem, jabłka są zdrowe, zawierają dużo witaminy C (pomagającej w procesie spalania tkanki tłuszczowej), a do tego świetnie zastępują słodycze. Jedzenie ich całymi dniami (podobnie jak jedzenie całymi dniami samych jajek czy szpinaku) jest nudne. Nie! Układanie diety online zacznij od stworzenia urozmaiconej listy produktów, aby lawirować pomiędzy nimi, dostarczając organizmowi różnorodne składniki – białka, węglowodany, tłuszcze, owoce, warzywa. Zbilansowana dieta obfituje w jeszcze jeden atut – zdrowe (omega-3, nienasycone) tłuszcze czy też warzywa obniżają Indeks Glikemiczny posiłku (a IG<55 intensyfikuje metabolizm). Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://centrumrespo.pl/dieta-online/.

Dobra dieta wirtualna zawiera termogeniczne białko 

Wiesz już, że dobra dieta online nie startuje w maratonie, w którym co najwyżej dorobisz się efektu jojo i niedoboru składników odżywczych (nie mówiąc o swego rodzaju efekcie oszusta – na początku tracisz wodę, a nie tkankę tłuszczową!). Ale! Jak zintensyfikować odchudzanie? Wybierz jadłospis z co najmniej optymalną (a nawet podwyższoną – do 2 g na kg masy ciała) ilością protein (pełnowartościowych - chude mięso, jajka, ryby, nasiona roślin strączkowych, produkty mleczne). Dieta wysoko-proteinowa intensyfikuje metabolizm po-posiłkowy  – bo na strawienie i wydalenie białka stracisz aż 25% energii przez niego dostarczonej.