Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W naszej pamięci pozostaną szczególnie ubiegłoroczne jak i tegoroczne Święta Wielkanocne. Zdecydowana większość z nas spędzie je w domu dbając o zdrowie i życie swoich bliskich. Zrezygnujmy ze spotkań rodzinnych, wycieczek czy spacerów z bliskimi. Wszyscy musimy dostosować swoje zachowanie do trwającego stanu epidemii. Ważne jest, aby niezależnie od okoliczności, przestrzegać wprowadzonych zasad bezpieczeństwa i w ten sposób konsekwentnie ograniczać rozprzestrzenianie się COVID-19 .

Apelujemy by Święta Wielkanocne nie były pretekstem do zaniechania przestrzegania zasad bezpieczeństwa! Spędźmy je w miejscu zamieszkania, wyłącznie w gronie domowników - w ten sposób zagwarantujemy sobie i swoim bliskim, że nie narazimy ich na utratę zdrowia i życia. Pamiętajmy, że krótka radość ze spotkania z rodziną może zamienić się w dramat choroby. Wirus nie ma przerwy świątecznej!

To już ponad rok gdy z ogromnym wysiłkiem i mobilizacją walczymy z wirusem. To działania zarówno lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych jak i policjantów, żołnierzy, strażaków oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych, którzy od ponad roku z poświęceniem zwalczają rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ale to także trud wszystkich osób poddanych kwarantannie oraz tych, którzy od kilku tygodni większość czasu spędzają w domach, stosując się do obostrzeń i zaleceń.

Z tą trudną sytuacją możemy poradzić sobie tylko razem. To nie czas na spory, dysputy o słuszności poszczególnych działań i przekorne "nie" tam, gdzie ustalone zasady są konieczne dla naszego bezpieczeństwa. To czas na odpowiedzialność. Mamy moralny i prawny obowiązek zadbać o dobro nas wszystkich. Zróbmy to z potrzeby serca i z rozsądku, solidarni z tymi, którzy dziś za swoje zdrowie oraz życie swoich bliskich oddaliby wszystko. Niestety choroba zawsze zabiera to, co chce i kiedy chce. W jej obliczu często ludzie są bezradni. Nie dopuśćmy do tego. Tylko wspólnymi siłami, zachowując rozwagę, możemy odzyskać to, co dla nas najcenniejsze - spokój i poczucie bezpieczeństwa.

W tym wyjątkowym czasie pozostańmy w domach, wdzięczni, że z domownikami możemy usiąść przy wielkanocnym stole. A naszym bliskim pokażmy, że o nich myślimy oraz jesteśmy z nimi mimo odległości i przeszkód. Odpowiedzialnie. Wykorzystajmy do tego m.in. telefony, komunikatory czy kamery, bo "sami" nie znaczy "samotni".

Przypominamy, że wprowadzone zasady bezpieczeństwa i obostrzenia z tym związane, obowiązują również w czasie świąt. Warto jeszcze raz zapoznać się z nimi, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji czy nieporozumień- o wprowadzonych i obowiązujących zasadach przeczytasz na stronie www.gov.pl


sierż. Monika Michalczyk