Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W osiemdziesiątą pierwszą rocznicę zbrodni katyńskiej Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion i Zastępca Komendanta mł. insp. Piotr Janik złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945.

81 lat temu wymordowano blisko 22 tysiące obywateli polskich. W zbiorowych mogiłach w Katyniu, Miednoje i Charkowie spoczywają oficerowie Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji Państwowej i Policji Województwa śląskiego, żołnierze KOP, funkcjonariusze SG, Straży Więziennej, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, ziemianie, lekarze, nauczyciele, i prawnicy. Wszyscy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

Hołd ofiarom zbrodni katyńskiej oddali dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion i Zastępca Komendanta mł. insp. Piotr Janik, którzy złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym policjantów II RP pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945.

Dzisiejsza cisza, która panowała w czasie składania kwiatów była symboliczna i równie wymowna, jak symboliczne i wymowne są w tym roku policyjne uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiego totalitaryzmu, o których zawsze pamiętamy i pamiętać będziemy.