Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Dzięki pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy, kary nie unikną 25 i 26-latek podejrzani o włamania do paczkomatu i kontenerów budowlanych. Zatrzymani dpowiedzą również za posiadanie narkotyków i kilku sztuk amunicji, które policjanci znaleźli przy nich. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W miniony poniedziałek kryminalni z Żyrardowa zatrzymali 25 i 26-latka, podejrzanych o kradzieże z włamaniem do paczkomatu i kontenerów budowlanych. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy pod koniec stycznia i maja tego roku włamali się do paczkomatu, kradnąc z niego zawartość. Mają również na koncie włamania do kontenerów budowlanych na terenie wodnego parku. W trakcie zatrzymania mężczyzn kryminalni znaleźli w ich miejscach zamieszkania narkotyki. W mieszkaniu 25-latka policjanci zabezpieczyli 5 krzaków konopi indyjskich, torebki z zawartością białego proszku i suszu roślinnego oraz kilka sztuk amunicji, zaś 26-latek posiadał ponad 400 gramów suszu roślinnego. U obu mężczyzn mundurowi znaleźli część skradzionych przedmiotów zarówno z paczkomatu jak i kontenerów budowlanych, m.in. zgrzewarkę, siłowniki, kable pożarowe, lampy naświetleniowe czy sterowniki.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 25 i 26-letni mieszkańcy gminy Puszcza Mariańska usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

Prokurator wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Monika Michalczyk