Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód, tak zakończyła swoją podróż nietrzeźwa kierującą. 43-latka prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Badanie wykazało, że kobieta miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Żyrardowscy policjanci zostali skierowani przez oficera dyżurnego do zdarzenia drogowego na terenie miasta Żyrardów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 43-latka kierująca suzuki tuż po wykonaniu manewru skrętu w lewo straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w betonowe ogrodzenie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.

Kobieta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy:

• będąc pod wpływem alkoholu, nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

• przez alkohol nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

• promile powodują, że mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

• następstwem spożytego alkoholu są zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje zjawisko podwójnego widzenia.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale często ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę i reagujmy. Numer  alarmowy 112 dostępny jest całą dobę!

sierż. Monika Michalczyk