Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wczoraj w wyniku policyjnych ustaleń, funkcjonariusze odzyskali skradziony rower. Jednoślad został zabezpieczony, a prawdopodobni sprawcy kradzieży zatrzymani.

Wczoraj podczas patrolowania żyrardowskich ulic funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali poinformowani o osobach, które mogą poruszać się kradzionym rowerem. Natychmiast zjawili się we wskazanym miejscu i zauważyli 2 mężczyzn, którzy jechali opisanym jednośladem. W związku z podejrzeniem, że 45 i 32-latek są zamieszani w kradzież roweru owych mieszkańców Żyrardowa. Rower został zabezpieczony, a po wykonaniu wszystkich czynności zostanie przekazany prawowitemu właścicielowi.  

Przypominamy:

Sezon rowerowy trwa, rower to również środek transportu, który często pada łupem złodziei. Policjanci pracują nad sprawami kradzieży rowerów i zatrzymują sprawców tych przestępstw. Większość tych zdarzeń ma wspólny mianownik - nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu. Jak pokazuje doświadczenie, zjawisko to można w znacznym stopniu ograniczyć, pamiętając m.in. o tym, że okazja czyni złodzieja. Rowery kradzione są w przeróżny sposób: z klatek schodowych, sprzed sklepów, hal garażowych, domów czy z piwnic.

Aby ustrzec się przed kradzieżą roweru, należy pamiętać o kilku zasadach:

- nie pozostawiajmy niezabezpieczonych rowerów w miejscach publicznych: przed sklepem, na ulicy itp.,

- nie pozostawiajmy rowerów na klatkach schodowych (nawet, jeśli w bloku jest domofon),
- stosujmy lepsze zapięcia renomowanych firm. Lepsze zabezpieczenia zajmują złodziejom nawet kilka minut, co zazwyczaj decyduje o tym, że złodziej rezygnuje z łupu,
- zabezpieczenia zakładajmy możliwie jak najciaśniej i w taki sposób, aby szczelina zamka była trudno dostępna,

- gdy zostawiamy rower przed sklepem, to zawsze na widoku, nigdy w bramie, za kioskiem, w korytarzu itp.,
- warto wyczulić sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnic,
- zachować kartę gwarancyjną roweru i sfotografować swój jednoślad,
- w przypadku braku karty spisać numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne, co ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży,
- oznakować dodatkowo rower.

 

Autor: sierż. Monika Michalczyk