W ciągu ostatniej doby żyrardowscy policjanci zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu. Pokazuje to jak ważne są stałe kontrole, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie". O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali kolejne 2 nietrzeźwe osoby. Na ulicy Jaktorowskiej funkcjonariusze z żyrardowskiej drogówki zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który kierował samochodem Dodge Avenger. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy uderzył w tył poprzedzającego go samochodu, który chciał ustąpić pierwszeństwa pieszym na przejściu.

Blisko 3 promile miał 32-letni mężczyzna, który również uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, gdy ten zatrzymał się na czerwonym świetle. Podczas sprawdzeń policyjnych okazało się, że sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierującym "na podwójnym gazie" grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni muszą się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

Autor: sierż. Monika Michalczyk