Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie, odbyły się uroczyste obchody 102 rocznicy powołania Policji Państwowej. Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania i skierowania wyrazów uznania do policjantek i policjantów, którzy codzienną, rzetelną służbą pracują na rzecz bezpieczeństwa, a także podziękowań za efektywną pracę wszystkim pracownikom cywilnym Policji, wspierającym nas w realizacji ustawowych zadań. W z uwagi na panującą pandemię w trosce o bezpieczeństwo w tegorocznych obchodach uczestniczyła mniejsza ilość osób.

Dziś o godzinie 13.00, w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, odbyły się uroczyste obchody 102 rocznicy powołania Policji Państwowej. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości podinspektora Dariusza Małeckiego - Naczelnika Wydziału Prewencji KPP Żyrardów. Mł. insp. Edyta Marczewska przywitała się z policjantami oraz pracownikami cywilnymi. W trosce o bezpieczeństwo, z uwagi na pandemię w tegorocznych obchodach została ograniczona liczba osób. W uroczystości udział wzięli: Starosta Powiatu Żyrardowskiego  Krzysztof Dziwisz, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, Wójt Gminy Puszcza Mariańska Michał Staniak, Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Tomasz Cybul, Prokurator Rejonowy w Żyrardowie Joanna Jackowska, były Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie insp. w stanie spoczynku Arkadiusz Zgieb, kapel żyrardowskich policjantów ks. Robert Sierpniak, kierownictwo KPP na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Żyrardowie mł. insp. Edytą Marczewską, kadra kierownicza, a także w ograniczonym składzie policjanci i pracownicy cywilni żyrardowskiej jednostki.

W dalszej części uroczystej zbiórki wręczone zostały przez Komendanta Powiatowego Policji akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wśród awansowanych policjantów znaleźli się funkcjonariusze ze wszystkich wydziałów żyrardowskiej Komendy, a także z Komisariatu Policji w Mszczonowie oraz podległych posterunków policji.
W korpusie oficerów młodszych awansowało 3 funkcjonariuszy, aspirantów awansowało 12 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów policji 38 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie szeregowych awansowało 16 policjantów. Na koniec szef żyrardowskich policjantów oprócz gratulacji życzył także funkcjonariuszom spokoju i satysfakcji z wykonywanej służby, przekazał również podziękowania za codzienne wsparcie dla ich rodzin.
Uroczystą zbiórkę zakończył meldunek złożony Pani Komendant przez dowódcę uroczystości.

W tym roku awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 86 funkcjonariuszy. Warto także wspomnieć, że oprócz wręczonych dzisiaj aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne z okazji Święta Policji przyznane zostały odznaczenia, które zostały wręczone na uroczystościach rangi wojewódzkiej wczoraj:

Medalem srebrnym za długoletnią służbę został odznaczony:

  • asp. sztab. Paweł Głogowski – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie
  • Marzena Plaskota – Inspektor Zespołu Kard i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie

 

Z okazji Święta Policji zostały również przyznane przez Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów odznaczenia okolicznościowe. I tak medalami związkowymi zostali odznaczeni:

  • kom. Rafała Adamka –  I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie
  • aspiranta sztabowego Sławomira Zielińskiego – dzielnicowego z Komisariatu Policji w Mszczonowie i jednocześnie wiceprzewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie
  • emerytowanego funkcjonariusza Policji Czesława Tkacza. Medal został wręczony na ręce żony Iwony Tkacz.

 

sierż. Monika Michalczyk