Najpierw leżąc na trawie ubliżał przechodniom, później próbował wprowadzić w błąd interweniujących funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Następnie używał licznych słów wulgarnych wobec zgłaszającej. Jakby tego było mało był agresywny w stosunku do policjantów, nie wykonywał poleceń, a na koniec ich znieważył. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Mszczonowscy policjanci w poniedziałkowe popołudnie zostali skierowani w rejon jednego
z osiedli miasta, gdzie miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna, który ubliżał przechodniom. Jak się już niebawem okazało zgłoszenie potwierdziło się. A niezadowolony 63-letni mieszkaniec gminy Mszczonów próbował wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości. Dodatkowo będąc w stanie upojenia alkoholowego wykrzykiwał wulgarne słowa w kierunku kobiety zgłaszającej interwencję. Mundurowi zdecydowali się zatrzymać nietrzeźwego 63-latka do wytrzeźwienia. Oburzony tym faktem mężczyzna zaczął być agresywny w stosunku
do policjantów i znieważył ich używając słów wulgarnych. Na tym nie poprzestał bo w trakcie osadzania w policyjnej celi próbował uderzyć policjantkę. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.  

„Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas
i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”

Autor: podkom. Emilia Bodych