Był pijany i kierował samochodem. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 37-letni mieszkaniec Skierniewic został zatrzymany, a za swoje czyny odpowie przed sądem

W nocy z piątku na sobotę dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierujących, który wyjechał z jednej ze stacji na terenie powiatu. Policjanci w Słabomierzu zauważyli wskazany pojazd i podjęli próbę zatrzymania go włączając światła błyskowe oraz dźwiękowe. Kierujący zignorował wydawane polecenia do zatrzymania się. Mężczyzna przyspieszył  i z nadmierną prędkością próbował uniknąć kontroli drogowej. Mundurowi kontynuowali pościg. Na terenie Adamowic  zatrzymali uciekiniera. Już po chwili potwierdziło się, że kierujący był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2 promile alkoholu w organizmie. 37-latek stracił prawo jazdy. Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym, a on sam spędził noc w policyjnej celi.

37-letni mieszkaniec Skierniewic wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu. Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym niezatrzymanie się do kontroli drogowej stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: podkom. Emilia Bodych