Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

„Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów” - to druga edycja projektu mazowieckiej Policji. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie przeprowadzili spotkania z klubami seniorów z całego powiatu.

Żyrardowska Policja rozpoczęła serię szkoleń dla starszych mieszkańców powiatu żyrardowskiego. To druga edycja projektu mazowieckiej Policji, który potrwa do jesieni. Spotkania w ramach projektu trwały cały tydzień od 20 do 24 września. Odbyły się one przy współpracy z klubami seniorów, urzędów miasta, gmin, lokalnych przedstawicieli banków oraz ZUS-u. Była to także doskonała okazja, by bezpośrednio poznać potrzeby seniorów, dotyczące poczucia bezpieczeństwa.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa plakatów profilaktycznych, w skład których wchodzi 10 prac plastycznych przygotowanych przez Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Szkolenie poświęcone było metodom działania oszustów, złodziei i włamywaczy. Wystawę można było zobaczyć w każdej z 5 gmin na terenie powiatu żyrardowskiego w terminie od 13 do 26 września. Policjanci ostrzegali przed działaniami przestępców, posługujących się m.in. metodą „na policjanta” i „na wnuczka”, które są często modyfikowane. Nie zabrakło edukacji ekonomicznej mówiącej o bezpieczeństwie korzystania z nowoczesnych usług bankowych, kart płatniczych, rachunków internetowych oraz metod weryfikacji autentyczności banknotów. Przestrzegano również przed tzw. super okazjami, akwizytorami proponującymi okazyjne umowy na zakup sprzętu i usług. Ponadto wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ochronne etui na kartę płatniczą.

Dziękujemy za współpracę:

Urząd Miasta Żyrardowa

Resursa Żyrardów

Powozownia Radziejowice

MOK Mszczonów

Urząd Gminy w Puszczy Mariańskiej

MOPS Wiskitki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Żyrardowie

Bank ING Bank Śląski

Bank PEKAO S.A.

Bank Santander

Stowarzyszenie seniorów Żyrardowianka

Klub seniorka Promyk

Klub seniora Dyliżans

Klub seniora w Mszczonowie

Klub seniora w Wiskitkach

 

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk