Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko do sypialni?

Wybór łóżka do sypialni wbrew pozorom nie jest wcale proste i jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie wygodę i funkcjonalność. Warto również, aby łóżko tapicerowane dobrze wyglądało i pasowało do wystroju. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając łóżko?

Materiał

Niezwykle istotny jest materiał, z którego wykonane jest łóżko. najpopularniejsze zdecydowanie jest łóżko tapicerowane i drewniane. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, a dodatkowo każde rozwiązanie ma wiele zalet. Łóżka wykonane z drewna uważane są za najtrwalsze i oczywiście doskonale wyglądają praktycznie w każdym wnętrzu. Jednak i łóżko tapicerowane ma wiele zalet. Przede wszystkim daje ogromny wachlarz możliwości, jeśli chodzi o wygląd. Różnorodne bryły, faktury, kolory i wzory to możliwość idealnego dopasowania łóżka do swoich upodobań i wybranie klasycznego, nowoczesnego lub bardzo ozdobnego wyglądu. Co więcej, nowoczesne tkaniny ułatwiają utrzymanie czystości i są niezwykle trwałe.

Wielkość

Większość osób marzy o wielkim, wygodnym łóżku, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Warto pamiętać, że ten najważniejszy mebel w sypialni trzeba dobrze dopasować do wielkości pomieszczenie. Tak, aby domownicy mieli zapewnione wygodne przechodzenie obok łóżka i komfortowe wstawanie. Należy również wziąć pod uwagę inne meble, które znajdą się w sypialni. Nawet, jeśli wolnego miejsca jest sporo, to nie warto całej przestrzeni wypełniać łóżkiem, gdyż sypialnia może wyglądać na zagraconą i przytłaczającą. Zwłaszcza że koło łóżka dobrze jest postawić szafkę nocną, na którą odłożymy czytaną książkę lub postawimy szklankę z wodą.

Łóżko z pojemnikiem, czy bez?

Łóżko z dodatkowym miejscem do przechowywania to fantastyczne rozwiązanie do małych mieszkań. Pozwala zwiększyć dostępną przestrzeń i daje miejsce na schowanie rzadziej używanych rzeczy np. walizek, rzeczy zimowych, pościeli, czy sprzętu sportowego. Oczywiście pojemność pojemnika zależna jest od modelu, jaki wybierzemy. Szuflady są bardzo wygodne, ale zazwyczaj mniej pojemne, a trzeba też zwrócić uwagę, czy będzie miejsce na ich swobodne otwieranie. Dobrym pomysłem może być łóżko z pojemnikiem pod stelażem, które unosi się od góry. Jest to mniej poręczne rozwiązanie na co dzień, ale zapewnia dużą ilość wolnego miejsca i nie ma problemu, że jakieś inne meble uniemożliwią jego otwarcie.