Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Dzisiaj, przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie, odbył się briefing inaugurujący VI edycję kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, firma DEKRA Polska Sp. z o.o., Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, firma Screen Network S.A. oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W czasie briefingu komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz przedstawiciele instytucji, które włączyły się w kampanię przypominali, że niepoprawne oświetlenie samochodu ma nie tylko negatywny wpływ na komfort jazdy, ale może prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drogach.

Jednocześnie patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pełnił służbę na drodze, zwracając szczególną uwagę na wykroczenia kierujących związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdu.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Będą to stacje: funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należące do Holdingu Polskiego Związku Motorowego, a także stacje Dekra Polska Sp. z o.o. Swoją stację diagnostyczną udostępni również Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz Instytut Transportu Samochodowego.

Sprawdzenia zaplanowano w dniach: 23.10, 6 i 20.11 oraz 4.12.2021 r. Zainteresowanym pomoże aplikacja Yanosik, która „doprowadzi” kierowcę do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię.

Pełny wykaz stacji będzie można również znaleźć na stronie internetowej policja.pl, dlakierowcow.policja.pl, na stronach jednostek terenowych Policji oraz na stronie yanosik.pl/dobre-swiatla.

Dodatkowo kampania będzie promowana, poprzez emisję spotu, na ekranach firmy Screen Network S.A., co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego, będą przeprowadzać na terenie kraju działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. 

BRD KGP

Foto: BRD/BKS KGP oraz ITS 

Inne teksty na temat kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”:

 • KWP w Olsztynie: Twoje światła – nasze bezpieczeństwo. Jesienią zadbaj o oświetlenie! ►
 • KWP w Gorzowie: Działania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” na lubuskich drogach ►
 • KWP w Katowicach: Ruszyła kolejna edycja akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" ►
 • KWP w Poznaniu: "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" ►
 • KWP w Bydgoszczy: Ogólnopolska kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo” ►
 • KWP w Rzeszowie: Ruszyła akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" ►
 • KWP w Lublinie: „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – inauguracja kampanii na Lubelszczyźnie ►
 • KWP w Kielcach: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ►
 • KWP w Białymstoku: Ruszyła kampania "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo" ►
 • KWP w Szczecinie: „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo” ►
 • KWP w Opolu: "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" - sprawdź za darmo swoje oświetlenie ►
 • KWP w Krakowie: "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Sprawdź bezpłatnie ustawienia świateł w pojeździe ►

Film Twoje_swiatla_nasze_bezpieczenstwo.mp4

Pobierz plik Twoje_swiatla_nasze_bezpieczenstwo.mp4 (format mp4 - rozmiar 1017.93 KB)

Pliki do pobrania

 • Wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii
  1.49 MB