Wczoraj na DK50 doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem osobówki i dwóch samochodów ciężarowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem w miejscu niedozwolonym rozpoczął manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Niestety wyniku zderzenia kierowca seata poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło wczoraj koło godziny 12 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Chudolipie. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący seatem 58-letni mężczyzna w miejscu niedozwolonym rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego Volvo. W trakcie manewru czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Man. Samochód osobowy po uderzeniu dachował i wjechał do rowu. Następnie samochód ciężarowy Man uderzył w Volvo, które było wyprzedzane przez seata. Niestety w wyniku zderzenia 58-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu, a jego 24-letnia pasażerka została przetransportowana do szpitala.

 

W wyniku wypadku droga krajowa była zablokowana, a ruch dla samochodów odbywał się po wyznaczonych przez policjantów objazdach.

 

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratura. Teraz będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

 

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

 

Autor: st.sierż. Monika Michalczyk