Sprawne działania żyrardowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania młodego mieszkańca Żyrardowa, który posiadał przy sobie narkotyki i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego żyrardowskiej komendy podczas patrolowania ulic zauważyli samochód, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Policjanci dali wyraźny znak do zatrzymania się kierującemu nissanem. Ten zamiast zastosować się do ich poleceń, zaczął uciekać.

Rozpoczął się policyjny pościg. Kierowca próbując uniknąć zatrzymania kluczył bocznymi drogami. W ten sposób usiłował zgubić ścigających go policjantów.  Po ujechaniu kilkunastu metrów 19-latek zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy zatrzymano uciekającego kierowcę.

Jak się okazało, mężczyzna uciekał, ponieważ posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto przyznał się, że prowadził samochód będąc pod wpływem środka odurzającego. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili przy 19-latku torebkę foliową z białym proszkiem.  

Za popełnione przestępstwa młodemu żyrardowianinowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk