Technorattanowy narożnik na taras

Stworzenie przestrzeni wypoczynkowej blisko domu nie jest wyzwaniem – narożnik na taras oraz odpowiednie dodatki pozwolą na wykreowanie idealnego miejsca do relaksu, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Jedną z najchętniej wybieranych propozycji jest narożnik na taras z technorattanu.

Funkcjonalny narożnik na taras wykonany z technorattanu i aluminium

Technorattanowe narożniki na taras to kwintesencja współczesnego designu – nowoczesne narożniki odznacza minimalistyczna linia, stonowane kolory oraz wysoka funkcjonalność. Narożnik na taras Milano producenta Gardenspace to propozycja, która w prosty sposób zmieni zwykły taras w nietuzinkowe miejsce wypoczynkowe. Marka Gardenspace od wielu lat dostarcza wysokiej jakości meble ogrodowe, ale też praktyczne parasole oraz pergole metalowe. Prezentowany narożnik na taras to komplet modułowy, którego elementy mogą być łączone lub wykorzystywane oddzielnie. O wygodę w podnoszeniu czy przenoszeniu zadbają lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo. Wierzch mebli pokrywa syntetyczna plecionka, która nie wchłania kurzu, wilgoci, nie jest podatna na promieniowanie UV. Narożnik Milano oferowany jest z poduszkami, które znacząco podniosą poziom komfortu i oryginalnie wyróżniają meble.

Narożnik na taras jako centralny punkt przestrzeni wypoczynkowej

Decydując się na kupno narożnika ogrodowego, warto ustawić go w centralnym punkcie ogrodu, w otoczeniu rabat z kwiatami. Dzięki temu uda się perfekcyjnie wydzielić przestrzeń oraz ją odpowiednio zaaranżować. Narożnik na taras pozwoli na wykreowanie miejsca odpowiedniego do odpoczynku z książką w dłoni, jak również do spotkań w gronie rodziny czy znajomych przy kawie. Uzupełnieniem dla narożnika będzie obszerny stolik kawowy z hartowanym szkłem na blacie. Wybrane meble powinno ustawić się w cieniu – cień zapewni parasol ogrodowy lub obszerna pergola.

Jak chronić narożnik na taras jesienią i zimą?

Aby narożnik na taras na długie lata zachował doskonały wygląd, warto w okresie jesieni i zimy osłaniać go przy pomocy dedykowanego pokrowca ogrodowego. Pokrowce tworzone są z grubych tkanin poliestrowych – tworzywo to jest zabezpieczone przed ścieraniem, uszkodzeniami czy wnikaniem kurzu. Splot materiału sprawia, że możliwa jest stała cyrkulacja powietrza, przez co wilgoć nie kondensuje się na powierzchni mebla. Pokrowce posiadają niewielki ściągacz, którego zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Regularne stosowanie pokrowców ogrodowych pozwoli na przedłużenie żywotności wybranych mebli oraz elementów takich jak parasole ogrodowe.