Wynajem aut w Warszawie a w innych miastach, różnice w ofercie, cenach, warunkach?

Wynajmując samochód, będziesz na pewno zastanawiał się, gdzie znaleźć najtańszą i najlepszą ofertę. Jeśli jedziesz do konkretnego miasta, musisz znaleźć korzystną opcję w danej lokalizacji, jednak warto także wiedzieć, jak przedstawiają się różnice w cenach i ofercie wypożyczalni w różnych miastach.

Czy wynajem aut w Warszawie jest drogi?

Jeśli szukasz wypożyczalni aut w Warszawie, przygotuj się na wiele godzin spędzonych w sieci. To miasto, do którego codziennie przybywają tysiące ludzi, a ruch jest niemal nieustający. W stolicy znajduje się wiele różnych firm, co oznacza, że wynajem aut w Warszawie to na pewno większy wybór. Biorąc pod uwagę taki stan rzeczy, można zadać sobie pytanie o ceny usług. Sprawa nie jest jednoznaczna – z jednej strony spora konkurencja wymusza dostosowanie się do rynkowej walki o klienta, z drugiej, wypożyczalnie aut w stolicy muszą trzymać pewien poziom finansowy. Możesz więc w mieście znaleźć naprawdę niedrogie wypożyczalnie samochodów, ale warto się jednak nastawić na to, że ceny w Warszawie będą znacznie wyższe.
Ostateczna cena usługi zależy od wielu czynników, między innymi umiejscowienia wypożyczalni oraz typu samochodu, który chcemy wynająć. Możemy jednak założyć, że średnia cena dobowa wypożyczenia samochodu osobowego w Warszawie to od 70 do 100 złotych.
Oczywiście w stalicy znajdziemy także różnorodność usług. Możemy tutaj wynająć samochód na przykład z kierowcą na specjalne okazje, a także wybrać nawet najbardziej szalony model auta, jakiego nie znaleźlibyśmy nigdzie indziej.

Wynajem aut w innych miastach – gdzie najtaniej?

W Polsce, jeśli chodzi o wynajem samochodów, ceny są różne i dużej mierze zależą od popytu. Oczywistym jest więc, że wynajem auta w Warszawie czy Krakowie będzie droższy, niż jego wypożyczenie w miastach, które nie są tak uczęszczane przez turystów. Ponieważ wypożyczalnie samochodów najczęściej znajdują się przy lotniskach, porty, które oferują tanie loty, a które nie są umiejscowione blisko od miast chętnie odwiedzanych przez turystów, mogą jednak prezentować wyższe ceny. Dzieje się tak często w przypadku, kiedy lotnisko jest bardzo oddalone od miasta, a konkurencja w tym zakresie jest niewielka.
Przeglądając Internet w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty, można natrafić na różne ceny, jednak jedne z najtańszych wypożyczalni znajdują się w województwie śląskim czy podkarpackim.

Czy wynajem aut za granicą jest dużo droższy niż w Polsce?

Ceny wynajmu samochodu za granicą są oczywiście bardzo różne i dużo tutaj zależy od firmy wypożyczającej auto. Zasadniczo duże korporacje mogą pozwolić sobie na niższe ceny, jednak za wypożyczenie auta poza granicami kraju musimy zapłacić w euro, co oznacza, że cena jest często wielokrotnością opłat w Polsce. Oczywiście zdarzają się bardzo tanie oferty, niektóre wypożyczalnie za granicą oferują wynajem auta nawet za 20 lub 30 euro za dzień, jednak zazwyczaj obowiązkowe są dodatkowe opłaty, takie jak kaucja czy koszt ubezpieczenia.