Dzięki zaangażowaniu w służbę oraz profesjonalnemu wykonaniu czynności przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego sprawca przestępstw narkotykowych nie uniknie odpowiedzialności. Funkcjonariusze zatrzymali młodego mieszkańca Siedlec, który posiadał przy sobie środki odurzające. W ostatnich dniach to kolejna osoba, która trafiła za kratki policyjnego aresztu.

Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu w służbę na rzecz porządku publicznego i bezpieczeństwa lokalnej społeczności, w środę żyrardowscy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ponownie udowodnili swoją skuteczność w zwalczaniu przestępczości narkotykowej i zatrzymali kolejnych sprawców przestępstw narkotykowych.

Do zdarzenia doszło o godzinie 14:30 w Żyrardowie, po tym jak policjanci patrolując ul. Leszno zauważyli  trzych mężczyzn. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy osoby nie posiadają przy sobie przedmiotów mogących służyć do popełnienia przestępstw lub pochodzących np. z kradzieży z włamaniem. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy jeden z mężczyzn zaczął uciekać.  Takie zachowanie od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy przystąpili do pościgu pieszego za młodym siedlczaninem. Po chwili mężczyzna zwolnił i wyrzucił torebkę foliową na trawnik. Mundurowi obezwładnili 19-latka, a w  trakcie czynności policjanci ujawnili oraz zabezpieczyli narkotyki w postaci suszu roślinnego. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu przez śledczych wszystkich materiałów dowodowych zostanie mu postawiony zarzut popełnienia przestępstwa.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii to przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk