Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce wczoraj w Zbiroży. Na drodze drodze krajowej nr 50 śmierć poniósł 32-letni mężczyzna. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu apeli policjantów ruchu drogowego mających na celu poprawę bezpieczeństwa, wczoraj około godz. 13 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym Scania, 32-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym DAF. W tym wypadku kierujący samochodem marki Scania poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o bezpieczną jazdę. Zachowajmy ostrożność i rozwagę. Przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy wyłącznie w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie tego manewru, powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to utrudnienia w poruszaniu się innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się niestety tragicznie.

 

Autor. st. sierż. Monika Michalczyk