Z okazji Dnia Dziecka, żyrardowscy policjanci podczas licznie organizowanych na terenie powiatu imprezach plenerowych zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Była to świetna okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji.

W ostatnich dniach policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowych żyrardowskiej komendy, podczas pikników i festynów, licznie organizowanych na terenie powiatu żyrardowskiego przypominają najmłodszym mieszkańcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkania były także okazją do wspólnych zabaw. Wśród atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszy Policji znalazła się m.in. gra wielkoformatowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz alkogogle i narkogogle które symulują stan w jakim człowiek się znajduje po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Podczas pikników najmłodsi mają także możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu oraz zapoznania się ze specyfiką pracy policjanta.
 
Żyrardowscy policjanci z okazji dnia dziecka życzą najmłodszym spełnienia najskrytszych marzeń, codziennej beztroski i samych radosnych chwil.
 
 
Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka