Robot automatyczny – nowoczesne udogodnienie dla Twojego domu!

W Twoim domu mieszkają dzieci albo zwierzęta? Często wiąże się to z koniecznością ciągłego sprzątania podłogi pełnej okruszków czy piasku. Nie zawsze jednak możliwe jest ekspresowe sprzątnięcie tych drobnych zanieczyszczeń, które z czasem roznoszą się po całym domu, powodując wszechobecny chaos. Rozwiązaniem na te problemy jest robot automatyczny, który zajmie się tym problemem za Ciebie. 

Sprzątający robot automatyczny – rodzaje

Czym właściwie jest sprzątający robot automatyczny? Mianem robota automatycznego określa się najczęściej urządzenie zasilane baterią, które samodzielnie, bez udziału człowieka, może pozbyć się z podłogi wszelkich zabrudzeń. Niektóre, najbardziej podstawowe modele sprzątających robotów automatycznych wyłącznie usuwają zanieczyszczenia suche, takie jak piasek, okruszki czy sierść zwierząt, bez jednoczesnego przecierania lub odświeżania podłogi. Jednakże większość z nich oferuje także funkcję mopowania.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje robotów automatycznych? Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego urządzenia są roboty automatyczne wyposażone w stację dokującą, jednak wyróżnić można także roboty odkurzające bez stacji dokującej, które najczęściej charakteryzują się niższą ceną, jednakże ich użytkownik musi samodzielnie je naładować.

Wyróżnić można także roboty sprzątające posiadające stację dokująco-czyszczącą, które samodzielnie opróżniają pojemnik mieszczący nawet kilkadziesiąt pełnych pojemników odkurzacza. Ponadto roboty automatyczne nie tylko odkurzają, ale także mopują posadzkę. Zapewniają one doskonałe czyszczenie wzdłuż krawędzi, a dodatkowo mogą znacznie bardziej skutecznie czyścić mocno zanieczyszczone obszary, pokonując z łatwością niskie progi czy brzegi dywanów. 

Co wyróżnia roboty automatyczne Kärcher?

Roboty automatyczne Kärcher posiadają wiele funkcji oraz możliwości konfiguracji, a także są one bardzo proste w obsłudze. Połączenie robota, chmury oraz możliwości kontrolowania urządzenia w dostosowanej aplikacji zainstalowanej na smartfonie zapewnia doskonałe rezultaty czyszczenia. Timer oraz możliwość konfiguracji wielu programów czyszczenia umożliwiają spersonalizowane użytkowanie. Ponadto roboty automatyczne są na bieżąco aktualizowane w zakresie zabezpieczeń czy nowych funkcji.

Robot automatyczny możesz uruchomić w aplikacji na swoim smartfonie, dzięki czemu po pracy wrócisz do czystego domu. Urządzenia te w trakcie swojej pracy wykorzystują zaawansowaną technologicznie nawigację laserową LiDAR, umożliwiającą wstępne wyznaczenie planu Twojego domu. Dzięki precyzyjnym czujnikom, w które są wyposażone, urządzenie dokładnie zna swoją lokalizację podczas czyszczenia. Robot automatyczny całkowicie autonomicznie odkurza, a następnie wyciera posadzkę i po zakończonej pracy wraca do stacji ładującej. Warto zwrócić uwagę na zaawansowany model RCV 5, który dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligenci posiada także funkcję wykrywania obiektów, co sprawia, że może on omijać nawet płaskie przeszkody. 

Zalety robotów automatycznych 

Roboty automatyczne z funkcją mopowania są bardzo uniwersalne. Urządzenia te umożliwiają każdy rodzaj czyszczenia, zarówno czyszczenie na sucho za pomocą szczotki obrotowe oraz funkcji zasysania, jak i również na mokro przy użyciu ściereczki z mikrofibry oraz zbiornika czystej wody. Dzięki ich wykorzystaniu znacznie można oszczędzić czas poświęcony na sprzątanie domu, czy nawet zrelaksować się, zamiast znów korzystać z tradycyjnego odkurzacza.

Warto zwrócić uwagę także na to, że większość nowoczesnych mebli montowana jest nad podłogą, dzięki czemu najnowsze urządzenia służące do sprzątania powierzchni płaskich w domu z łatwością się pod nie wsuną, usuwając zabrudzenia również z tych często trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu możliwe jest idealne wysprzątanie mieszkania bez konieczności przesuwania mebli lub kładzenia się przy nich ze ściereczką. Wypróbuj to rozwiązanie!