Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa 40-latka został bardzo szybko zatrzymany przez żyrardowskich policjantów. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywocie.

Dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że u zgłaszającego zjawił się sąsiad z ciętymi ranami na dłoniach. Z relacji poszkodowanego 40-latka wynikało, że podczas spożywania alkoholu ze współlokatorem doszło między nimi do kłótni. Wtedy to 20-latek chwycił za dwa noże i zranił w dłonie starszego kolegę. Na miejsce natychmiast pojechali żyrardowscy policjanci. Powiadomione zostały również służby medyczne. Karetką pogotowia ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. W wyniku podjętych czynności jeszcze tej samej nocy, kilka godzin po zdarzeniu żyrardowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. 20-latek trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili śledczy, młody mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. W Prokuraturze Rejonowej w Żyrardowie zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratury żyrardowski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia.

Autor: sierż. Monika Michalczyk