Trzy osoby zostały ranne po zderzeniu karetki pogotowia z samochodem osobowym. Wypadek miał miejsce w miniony wtorek na ulicy Jaktorowskiej w Żyrardowie. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13:50 na ul. Jaktorowskiej w Żyrardowie. W wyniku wypadku do szpitala został zabrany kierowca karetki, ratownik medyczny oraz pacjent przewożony w pojeździe uprzewilejowanym. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Apelujemy!!!

Jadąc w słoneczny dzień po suchej drodze kierowca czuje się bezpieczniej. Często pozwala sobie na ryzykowną jazdę i znaczne przekraczanie prędkości. Pamiętajmy !!! Wraz ze wzrostem temperatury wzrasta poirytowanie i zmęczenie kierowcy, obniża się zaś koncentracja oraz wydłuża czas reakcji.  Wyruszając w podróż  kierowcy powinni pamiętać o odpowiednim chłodzeniu wnętrza samochodu. W autach wyposażonych w klimatyzację wskazane jest jej używanie w czasie jazdy, tak aby temperatura wewnątrz była kilka stopni niższa od temperatury otoczenia. W samochodach bez klimatyzacji powinno się korzystać z wentylacji lub uchylać okna. Podczas podróży powinniśmy zaplanować postoje i oczywiście zadbać o wodę do picia.

st. sierż. Monika Michalczyk