Policjanci z Rawy Mazowieckiej, Radomia i Żyrardowa prowadząc wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie ponad 15 kilogramów środków odurzających. Decyzją sądu 23-latek trafił do aresztu, a jego 27-letni kompan otrzymał dozór.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komendy Policji w Rawie Mazowieckiej, Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu i Komendy Powiatowej w Żyrardowie wspólnie prowadzili działania na terenie powiatu skierniewickiego. Z informacji, jakie docierały wcześniej do nich wynikało, że w jednym z domów w gminie Kowiesy produkowane są narkotyki w dużych ilościach. 17 marca 2023 roku po godzinie 15:00, pod obserwowanym adresem pojawili się policjanci. Z posesji nissanem wyjechał 23-latek podejrzany o przestępczy proceder. Funkcjonariusze chcąc zatrzymać mężczyznę użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki kierujący nissanem wyrzucił przez okno samochodu przedmioty, wykorzystywane do produkcji narkotyków, które zostały później zabezpieczone przez policjantów. Mężczyznę po krótkim pościgu zatrzymano. Na posesji policjanci zastali 27-letniego mieszkańca Grodziska Mazowieckiego, który także został zatrzymany.
Podczas przeszukania i oględzin ustalono, że dom był specjalnie przygotowany do produkcji narkotyków, a świadczyły o tym między innymi zgromadzone tam półprodukty. Zabezpieczone substancje w stanie stałym, oraz ciekłym zostały przewiezione do badań laboratoryjnych. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. W sumie zabezpieczono ponad 15 kilogramów gotowych narkotyków oraz butelki i inne przedmioty o różnej pojemności z półproduktami, z których można było wytworzyć substancje psychotropowe w ilości nawet kilkudziesięciu kilogramów. W miejscu zamieszkania 23-latka policjanci znaleźli jeszcze ponad 500 gramów marihuany. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany, zaś wobec jego 27-letniego kompana zastosowano policyjny dozór zakaz opuszczania kraju. Męzczyznom grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agata Krawczyk

  • policjant nieumundurowany z opaska na ramieniu z napisem policja trzyma w ręce worek z białym proszkiem
  • substancje w różnych kolorach leżące na blacie w pomieszczeniu
  • policjant w mundurze trzyma mężczyznę, który ma kajdanki na rękach z tyłu, mężczyzna zaraz wsiądzie do klatki radiowozu

Film VID-20230317-WA0003.mp4

Pobierz plik VID-20230317-WA0003.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.36 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja_filmu

Pobierz plik audiodeskrypcja_filmu (format mp3 - rozmiar 248.52 KB)