Upozorowanie swojego zaginięcia tak, aby jak największa liczba osób wzięła udział w poszukiwaniach – to główny cel niebezpiecznej zabawy wśród nastolatków. Rodzicu, apelujemy o wzmożenie nadzoru nad aktywnością twojego dziecka w sieci aby zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom.

W ostatnim czasie, ponownie wśród młodych osób zauważyć można tendencję polegającą na wzroście popularności niebezpiecznych zabaw. W sieci znaleźć można krótkie filmiki, w których osoby wykonują określone zadania, najczęściej te niebezpieczne dla życia i zdrowia. Osoby małoletnie, oglądając takie treści, inspirują się, a w konsekwencji biorą udział w tak zwanych challenge'ach. 
 

Pamiętajmy, że wzięcie w nich udziału może doprowadzić do tragedii - utraty zdrowia, a nawet życia. Niestety zdarza się, że młode osoby inspirują się krótkim filmikiem obejrzanym w Internecie i bez zastanowienia naśladują to, co zobaczyły, nie myśląc wówczas o konsekwencjach i ewentualnym zagrożeniu. 
 

Jednym z niebiezpiecznych wyzwań jest  48 HOURS CHALLENGE - zniknij bez śladu. Gra zachęca młodzież do 48-godzinnej ucieczki. Gracz musi upozorować swoje zniknięcie, im więcej osób będzie go szukać, tym więcej punktów zdobędzie. W grze chodzi o to, by pojawiło się jak najwięcej wzmianek w sieci o zaginięciu danej osoby. Ten, kto się ukrywa, robi wszystko, aby utrudnić innym poszukiwania. To tylko jedno z wielu, niebezpiecznych wyzwań.

 

Rodzicu a Ty wiesz co robi Twoje dziecko ?! Bądźmy czujni! Zagrożenia płynące z Internetu są znacznie bardziej niebezpieczne, niż nam się wydaje!.Apelujemy aby zwracać uwagę na to, co robią dzieci, jak spędzają czas wolny, gdzie i z kim się spotykają, aby zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom.

Pamiętajmy, że każde zaginięcie traktowane jest przez służby priorytetowo i angażowane są znaczne siły zarówno policyjne jak i podmiotów współdziałających!


 


 

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka