Dzisiaj (11.09) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, profilaktycy i dzielnicowi żyrardowskiej komendy wspólnie z przedszkolakami Miejskiego Przedszkola nr 9 w Żyrardowie w ramach inauguracji happeningu „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” udali się w pobliskie przejście dla pieszych, aby przypomnieć kierującym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przypominali kierującym zasady postępowania w relacji kierujący-pieszy, a najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego wyszli na Plac Jana Pawła II wraz ze swoimi opiekunami ubrani
w kamizelki odblaskowe, wraz ze swoimi rysunkami
i banerami, aby uwidocznić dzisiejszą akcję profilaktyczną.

Pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, co oznacza, że w przypadku zdarzenia drogowego w którym dochodzi do zderzenia pojazdu z pieszym, niestety kończy się to zazwyczaj obrażeniami, a nawet tragicznym wypadkiem. Aby uniknąć takich zagrożeń i przestrzegać przepisów drogowych mundurowi z żyrardowskiej komendy po raz kolejny przygotowują takie wydarzenie, podczas którego przypominają uczestnikom ruchu drogowego zasady bezpieczeństwa.

Ponadto w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” profilaktycy wraz z dzielnicowymi chętnie odwiedzają przedszkola oraz uczniów szkół podstawowych i przekazują wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na drogach najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Autor: sierż. Julia Szczygielska