Dzisiaj (14.09) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, profilaktycy żyrardowskiej komendy i mundurowi z Posterunku w Puszczy Mariańskiej wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Puszczy Mariańskiej wyszli w rejon przejścia dla pieszych i pod czujnym okiem policjantów i wychowawców chętnie angażowali się w akcję profilaktyczną „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”

W czwartkowy poranek nie zabrakło uśmiechów i dobrego humoru, to właśnie dzięki naszej „zebrze”, która w języku potocznym jest synonimem przejścia dla pieszych i to właśnie ona została wykorzystana jako symbol w przekazie policjantów. Działania z zebrą wystartowały wraz z nowym rokiem szkolnym, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego przy przejściach dla pieszych wygłaszają hasło „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” to hasło skierowane do kierowców jest także widoczne na banerach.

Następnie w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” policjanci przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i należytego zachowywania w ruchu drogowym. Uczniowie klas czwartych otrzymali wskazówki potrzebne do przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową, który czeka ich już niebawem.

Ogromną uwagę dzieci przyciągnęły również motocykle służbowe, uczniowie mogli przyjrzeć się im z bliska i uzyskać odpowiedzi na pytania od policjantów Wydziału Ruchu Drogowego dotyczące pojazdów uprzywilejowanych.

Autor: sierż. Julia Szczygielska