Dzisiaj (17.09) w Żyrardowie przy ul. Salezjańskiej 7 na terenie salezjańskiego obiektu rekreacyjno-sportowego odbył się Piknik Rodzinny z okazji Święta Radości w którym udział wzięła żyrardowska Policja.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło szerokich uśmiechów, dobrej zabawy, a przede wszystkim zaangażowania i dobrych chęci do wspólnego świętowania. Funkcjonariusze Policji z Żyrardowa w niedzielę wystawili namiot z akcesoriami policyjnymi, ulotkami informacyjnymi, kolorowankami i policyjnym sprzętem, radiowozem, a także motocyklami służbowymi. Zainteresowani mogli również oznakować swój rower.

Podczas pikniku uczestnicy mogli również założyć alko lub narkogoogle i pokonać w nich tor przeszkód. Młodzież miała okazję przymierzyć osprzęt PZ. Policjanci chętnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji do Policji, a zainteresowanym wręczano ulotki Zostań Policjantem. Żyrardowscy funkcjonariusze opowiadali również specyfikę swojego zawodu.

Dla dzieci mundurowi przygotowali odblaski i wręczając je przypominali o przestrzeganiu najważniejszych zasad w ruchu drogowym. Dzisiejsze wydarzenie miało na celu również propagowanie pozytywnych relacji wśród młodzieży, szacunku do drugiego człowieka jak
i zarówno zarażania innych uśmiechem.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu, a także za zaangażowanie
w dzisiejsze Święto uczniów klasy o profilu policyjnym Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej.

Autor: sierż. Julia Szczygielska