Żyrardowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w Żyrardowie w rejonie dworca PKP. Kierująca samochodem osobowym potrąciła 77-latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Dzisiaj (24.11) około godziny 6:20  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło przy dworcu PKP. Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca oplem potrąciła 77-letniego mężczyznę. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu uczestniczącego w wypadku oraz przesłuchali świadków. Trwa wyjaśnianie  przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Po raz kolejny zwracamy się do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować. Piesi powinni natomiast pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania.

autor: st. sierż. Patrycja Sochacka