Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Wczoraj w Żyrardowie 66-letni mężczyzna prowadził pojazd, mając ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na ulicy Chmielnej jego dalszą jazdę uniemożliwił dzielnicowy. Jak się okazało, mężczyźnie za to samo zachowanie cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdów.

Wczoraj po godzinie 21:00 będący po służbie dzielnicowy zauważył mężczyznę, którego zachowanie świadczyło, że może być pod wpływem alkoholu. Gdy 66-latek wsiadł do samochodu i usiłował wyjechać, policjant zatrzymał go i uniemożliwił dalszą jazdę. Przybyli na miejsce kontrolerzy ruchu drogowego przebadali mężczyznę alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, który wskazał ponad 0,5 promila. W trakcie wykonywanych czynności z mężczyzną okazało się, że uprawnienia do kierowania pojazdami zostały mu cofnięte.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem, gdzie za ten czyn grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.  

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk