Czerwiec jest miesiącem pełnym akcji profilaktycznych, dzięki sprzyjającej pogodzie policjanci mają możliwość zaangażowania na świeżym powietrzu. Uczestnictwo w piknikach, festynach jest idealną okazją do przekazania przez mundurowych najważniejszych zasad bezpieczeństwa, a zwłaszcza przybliżenia jak wygląda praca policjanta.

W zeszłą sobotę policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowymi powiatu żyrardowskiego mieli możliwość zorganizowania zabaw
i gier profilaktycznych dla młodzieży w miejscowości Korytów A podczas Ekologicznego Pikniku. W przedsięwzięciu chętnie również uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej im. Czesława Tańskiego z klasy mundurowej o profilu policyjnym.

W niedzielę 4 czerwca mundurowi wzięli udział w Festynie z okazji Święta Młodości
w Żyrardowie przy ul. Salezjańskiej 7 na terenie salezjańskiego obiektu rekreacyjno-sportowego.  Funkcjonariusze wystawili namiot z akcesoriami policyjnymi, ulotkami informacyjnymi, kolorowankami i policyjnym sprzętem. Dodatkowo, każda z osób mogła skorzystać z alkogogli i narkogogli oraz przejść w nich przez tor przeszkód. Uczestnicy Festynu chętnie brali udział w zabawach i czerpali wiedzę od funkcjonariuszy na temat pracy policjanta, zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. W organizację działań profilaktycznych mundurowych również włączyli się uczniowie klasy mundurowej o profilu policyjnym z Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej.

W tych dniach podstawą był uśmiech i dobra zabawa edukacyjna, która sprzyjała najmłodszym uczestnikom wydarzeń.
 


Autor: sierż. Julia Szczygielska