Jaki złoty łańcuszek na prezent wybrać?

Złota biżuteria od zawsze była szczytem elegancji. Niegdyś mogli się na nią zdecydować wyłącznie królowie i osoby wysoko postawione w hierarchii społecznej, dziś stanowi ona doskonały prezent na rocznice, urodziny, a także szereg innych okazji. Tego typu produkt to idealny i bezpieczny pomysł na podarunek. Klasyczne złote łańcuszki przypadną do gustu najprawdopodobniej każdej osobie, niezależnie od tego, w jakich relacjach z nią jesteśmy. Tego rodzaju upominek zazwyczaj posiada sporą wartość sentymentalną. Złoto to kruszec ceniony przez wszystkich ludzi na świecie; zwraca się uwagę przede wszystkim na jego wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia – złote łańcuszki naprawdę trudno zerwać. Dziś sztuka jubilerska jest na zupełnie innym poziomie niż lata temu; decydując się na zakup złotego łańcuszka możemy wybierać spośród mnogości splotów, z czego każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o rodzajach złotych łańcuszków

Decydując się na zakup złotego łańcuszka warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry takie jak materiał wykonania czy długość, lecz również rodzaj splotu. Ma on ogromne znaczenie – od niego zależy między innymi prezentacja biżuterii. Ludzie mają wysoce zróżnicowane potrzeby oraz wymagania względem noszonej przez siebie biżuterii. Należy więc dobierać ją do indywidualnych preferencji osoby, jaką chcemy obdarować. Warto znać co najmniej kilka najpopularniejszych splotów, ponieważ orientacja w tym temacie pozwala na posiadanie możliwości wyboru łańcuszka, który najlepiej będzie w stanie spełnić konkretne oczekiwania.

  • Splot linka (także: żmijka, żyłka). To jeden z najpopularniejszych rodzajów splotów, wykonany często z niewielkich, gęsto ułożonych ogniw. Ich połączenia są niemalże niewidoczne. Mimo tego że w sklepach można natrafić na nieco grubsze linki, w sklepach najczęściej spotyka się modele cienkie i delikatne, przez co bardzo chętnie wybierają je kobiety. Splot ten doskonale prezentuje się z zawieszką – nie przytłacza, pozwalając zaakcentować jej piękno. Dodatkowo doskonale układa się on na szyi, a jego błysk przyciąga spojrzenia. Istnieje jeden mankament tego typu splotu; łańcuszek łatwo jest uszkodzić czy połamać, dlatego też należy o niego dbać.

  • Splot pancerka. Wytrzymały, zbudowany z dość dużych i spłaszczonych ogniw o oszlifowanych brzegach. Przez swój kształt i wytrzymałość, bardzo wiele osób porównuje go do pancerza, skąd zresztą wzięła się nazwa samego splotu. Tego typu biżuteria znakomicie odbija światło, pięknie lśniąc oraz przyciągając uwagę. To zarówno naszyjnik dla kobiet i mężczyzn.

  • Splot figaro. Nazwany na cześć opery „Wesele Figara”, podczas której główny bohater spektaklu nosił na sobie właśnie tego typu awangardową biżuterię, splot ten stanowi swoistą wariację pancerki; co trzecie lub czwarte ogniwo jest charakterystycznie wydłużone, nadając naszyjnikowi niezwykłego wyglądu.

  • Splot Singapur (także: twisted crub, czyli „skręcona pancerka”). Oczka splotu przypominają wykorzystywane w pancerce, jednak w rzeczywistości są dużo mniejsze i znacznie bardziej delikatne. Łączone w sposób sprawiający, że przypomina łańcuch DNA.

Złote łańcuszki od Murrano występują w naprawdę wielu wersjach różnych splotów, dzięki czemu zainteresowany zakupem klient ma w czym wybierać. Dodatkowo na opakowaniu prezentowym umieścić można grawerunek od serca; mogą to być życzenia czy cytat z ulubionej książki.

Czy złote łańcuszki będą pasować każdej osobie?

Współczesna moda daje bardzo duże pole manewru, jeżeli chodzi o wybór ozdób. W przypadku gdy biżuteria ma okazać się prezentem dla drugiej osoby, należy po prostu kierować się jej preferencjami czy popytać o nie bliskich. Jak zauważyliśmy, złote łańcuszki wstępują w bardzo wielu wariacjach, jeżeli chodzi zarówno o splot i rodzaj złota – wybranie modelu, który trafi najlepiej w czyjś gust nie powinno przysporzyć zbyt wiele trudności w tej kwestii.