23-latek spowodował kolizję drogową, będąc w stanie nietrzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierując mercedesem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z audi. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (20.11) po godzinie 19 dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, o zdarzeniu drogowym w Żyrardowie przy ulicy Ogińskiego. Policjanci na miejscu ustalili, że 23-letni kierujący mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z audi. Od mieszkańca powiatu żyrardowskiego była wyczuwalna woń alkoholu. W związku z tym został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 23-latka, a mercedesa odholowali.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 23-latek odpowie przed sądem. Za spowodowanie kolizji drogowej policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 1 500 zł i przypisali do jego konta 10 punktów karnych.
Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.
 
Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.
 
autor: st. sierż. Patrycja Sochacka